Witamy na stronie Towarzystwa Przyjaciół Słońska UNITIS VIRIBUS

XII Zlot

Rzeczpospolita Ptasia

XII Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej zbliża się, o czym świadczy wzmożona aktywność niektórych naszych ambasadorów (dziękujemy :-)!). Wypada zatem napisać co nieco o programie. 
Jak zwykle ciekawie zapowiada się cześć popołudniowa zlotu w sobotę 20 kwietnia. Zaprosiliśmy najlepszego speca od zimorodków- pana Romka Kucharskiego, który opowie nam o wynikach swoich badań prowadzonych przez ostatnie 20 lat. Poznamy najlepszego archeologa wśród ptasiarzy, pana Tomka Skorupkę i jego prezentację na temat "Ptaki. Od archeologii do fotografii cyfrowej". Ponadto planujemy spotkanie z Arturem Homanem, autorem filmu „Rytmy natury” i Mateuszem Matysiakiem, który pokaże nam najnowszą diaporamę o Parku Narodowym „Ujście Warty”. (Mam nadzieję, że jego ostatnie zdjęcie łabędzi krzykliwych ze Słońska też się w niej znajdzie).
Zlotowi będzie towarzyszyła m.in. wystawa obrazów haftowanych, będą to "Ptaki nitką malowane” przez panią Ewę Polańską. 
W niedzielę 21 kwietnia zaprosimy na wycieczkę z przewodnikiem oraz całkiem nowa rzecz na zlocie – sadzenie drzew przez chętnych zlotowiczów. Będziecie mieć szansę posadzić swoje drzewo w Rzeczpospolitej Ptasiej!
Poniżej prawie gotowy program Zlotu.

Załączone pliki: